Perşembe, Aralık 09, 2010

Çok acaip canım sıkıldı''no woman no cry'' şarkısının sözlerini ağlamayana kadın yok diye çeviren bir Dunyalı ile aynı havayı solumanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Bu üstün algı mekanizmasına sahip iflağ olmadan zehir zemberek çalışan beyin, kime ait dersiniz sevgili okuyucu.. Hemen ufak, cici bir anket yapalım ,kazanana da 2011'de seni neler bekliyor, sevgilini yatakta baştan çıkarmanın yolları ya da çok hava atmak istersen Olasılıksız adlı kitaplardan birini armağan ediyor olacağız.(Kurumsal ağız) Evet , gelsin seçenekler..

a) Fatih Terim
b) Nihat Doğan
c) Banu Alkan
d) Acun Firarda
e) Hepsi
 
Valla bilmesem hepsi şıkkını işaretlerim diycem neredeyse. İşte durum bu kadar vahim ve bu seçenekler fersah fersah da uzayabilir. Buraya kim iyi gider bi de biliyo musun, Kamer Genç falan..İşte böyle gider de gider. Gelelim sözün gerçek sahibine.. Kendisi ile,  kendi halinde atari bir blög olan blogumuzda, ''Delikanlılık nedir, ne değildir, nerde yenir?'' başlıklı yazımızlan bir ilgi alaka içerisine girmiştik. Cevap Nihat Doğan beyler, Nihat Doğan. Valla işte bu da benim çok fena Zoruma Gitti be Nihat Doğan..İsyanım var arkadaş diye konuyu bağlayasım ve hiç de çözmeyesim var. Yanaklarını aşağıya sarkıtabilme özelliğini çok erken kazanmış, ellerini önünde bağlayarak hıh!! demiş bir çocuk kadar inadım ve o çocuk sopa yiyene kadar o inadını bozmaz. İsyanımm vaaarr yaşamayaaa şeklinde böğrünesim ve NY'da 5 Minare olasın e mi diyesim var yaşananlara. Galata'yı kültür başkentimizin reklam filmlerinde fır fır döndürüp (nispet yapar gibi) sonra yakıyoruz, hamamda kadının birinin üzerine bir erkek düşüyor, Ajda Pekkan artık flört etmek diil, ciddi bir ilişki istiyorum diyor,(artık derken) .. Böyle bık bık şikayet edenlere diyolar ya e izleme kardeşim, okuma o zaman diye. Ben çözümü kökten buldum, kökünden kestim attım. Bu ülkeyi terk edicem, niye doğru bir soru kelimesi olmayacak..Yurdum insan manzaraları ve bu içli köfte devlet politikaları yüzünden tabii ki de..

Özetlerden sonra Haberlerimizin kaynağına inme taraftarıyım ve bunu uygun görüyorum. (kurumsal ağız 2)
Hamamdan düşen amca hikayesi.. Aynen ülkemiz gazetelerinden birinde çıkan haberi ,orjinal fotografıyla oynamadan veriyorum...
Kayseri’de kadınlar hamamında yıkanan 42 yaşındaki Fatma Erdem ile kızı 16 yaşındaki  Merve’nin yanına, hamamın baca temizliğini yaparken dengesini kaybeden Musa Aslan düştü. 
(Şimdi koyduğun fotograf 42 yaşındaki Fatma Teyze'nin olmayacağına göre; 16 yaşındaki Merve'nin olsa gerek diye düşünmeden edemiyor insan. O Fatma Teyze napar seni biliyo musun, çiğ çiğ yer. E madem ikisi de değil, bu ne lahana turşusu bu ne perhiz be kardeşim..)

Olay, Melikgazi İlçesi Hunat Mahallesi’nde bulunan Hunat Hamamı’nda meydana geldi. Anne Fatma Erdem kızı Merve’yi de alarak hamama gitti.( Gerçekçi Bakış açısı ) Bu sırada baca temizleyicisi Musa Aslan, yanına aldığı Mustafa Mazıcı ile hamamın bacalarını temizlemek için çatıya çıktı. ( Tek başına hamamda kaynatmak olmaz tabi, bir bady sistemi olmalı )Kurduğu merdivenle bacayı temizlemeye başlayan Musa Aslan, dengesini kaybedince 7 metre yüksekten kadınların bulunduğu bölüme düştü. Işıklandırma camlarını kırarak düşen Aslan ağır yaralanırken, Fatma Erdem ile kızı Merve de cam kırıklarından yaralandı.( Şimdi olayın aydınlatma spotunun gerisinde kalan bölümünde, baca temizleyicisi Musa'nın üzerindeki kıyafetlerle baca temizliyor olmamaması gerektiği iddiası, ki ben de inanmadım. Direk dikizliyodur, ki eğer öyleyse, 7 metre yükseklikten düşmesinin aklını başına getirmiş olmasını canı gönülden diliyorum..)
Gelelim vidivodo'dan eriştiğimiz İstanbul Kültür Başkenti reklam filmine. Biz bu işi başaramıyoruz, bi yan Kültür Başkenti olurken, bi yan kıza çoluğa çocuğa tecavüz edip, göbeğini kaşıyan haşere canavarların yaşadığı nadide bir kent. Reklamda ilk başta görünen gavur kızın, camide bakakaldığı rolünü ,Vakko'nun reklam filminde bir peri kızını canlandırasıya oynadığına yemin edebilirim. Sokaklarımızdaki eğlence görüntüleri keza, sokakta dövülmedi hiç insanlar sergi açılışında falan, içleri rahat böyle bir sahne düşünülmüş.. Posterdeki 101 yıl ifadesi için ise, pes doğrusu demek en  doğrusu diyorum..

http://www.vidivodo.com/344942/avrupa-kultur-baskenti-istanbul
Ajda peki sen peki ya sen, bunu söylemek için niye bu kadar bekledin, yazık değil mi gençlere..Lütfen sanatçılık misyonunuzda, toplumun örnek aldığı insanlar olduğunuzdan daha dikkatli söylemlerle, yerinde ve zamanında dile getirilmesi gereken şeylerin saçmalanmamasını rica edicem. bi zahmet..
  
İşte bütün bunlar benim çok acaip canımı sıktı...

Bir anda uykumu açan şeyse şu oldu ki çok acaip, uykudan önce bakılmaması tavsiye olunur, bi de +13 tabii


Hiç yorum yok: